Dąbki - informacje

Dąbki są malutką nadmorską miejscowością, leżącą w bezpośrednim sąsiedztwie Darłowa. Położone na mierzei między Bałtykiem, a jeziorem Bukowo charakteryzują się wspaniałym mikroklimatem, dzięki czemu mogą być tu zlokalizowane obiekty uzdrowiskowe, a miejscowość może pochwalić się statusem najmłodszego w Polsce uzdrowiska. Leczone są tutaj choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, choroby endokrynologiczne i reumatologiczne, choroby kardiologiczne i nadciśnienie tętnicze, choroby ortopedyczno-urazowe.
 
Dąbki oferują turystom szerokie spektrum usług i atrakcji, do których przede wszystkim należy zaliczyć piękne, piaszczyste plaże, lecz również stadninę koni umożliwiającą poznanie tajników jeździectwa czy wypożyczalnię gokartów. Jednak o wyjątkowości Dąbków spośród wielu innych nadmorskich miejscowości przesądza położenie nad jeziorem Bukowo. Akwen ten jest doskonałym miejscem do treningów windsurfingu, znajduje się na nim przystań żeglarska, organizowane są rejsy wycieczkowe. Jezioro jest doskonałym miejscem do uprawiania wędkarstwa.
 
Przez Dąbki przebiegają liczne szlaki turystyczne:
- czerwony - Koszaliński Szlak Nadmorski,
- niebieski - Szlak Rezerwatów,
- zielony - Szlak Wiatraków,
- czarny - Szlak Zabytków Średniowiecza.
 
Spędzając urlop w Dąbkach nie można zapominać o atrakcjach znajdujących się w okolicach: tajemniczych bunkrach z II wojny światowej w Bobolinie, szlakach kajakowych, średniowiecznym Darłowie ze wszystkimi jego atrakcjami.