Aktualności

Dni Ustronia i Dożynki

Kuracjuszy przebywających obecnie w Ustroniu czeka moc atrakcji, z okazji Ustrońskich Dożynek, które odbędą się w najbliższy piątek, tj. 19 sierpnia.

CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O MIGOTANIU PRZEDSIONKÓW - NAJCZĘSTSZEJ ARYTMII SERCA?

  • Czy wiesz, czym jest migotanie przedsionków?
  • Czy wiesz, jak samodzielnie zmierzyć puls, co może pomóc w wykryciu arytmii serca?
  • Czy wiesz, że migotanie przedsionków to główna przyczyna udaru mózgu?
  • Czy wiesz jak zapobiegać udarowi mózgu?

Na te i inne pytania odpowiada dr hab. n. med. Paweł Balsam, kardiolog w wywiadzie pod hasłem „Badaj serce. Chroń mózg”.

Sławek Uniatowski "The best of II" w Gdyni

W sobotę 29 stycznia w Gdyni odbędzie się koncert Sławka Uniatowskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00 i będzie miało miejsce w Sali Koncertowej Portu Gdynia przy ul. Rotterdamskiej 9.

Występ Don Vasyla w Ciechocinku

W piątek 3 grudnia w Ciechocinku poraz kolejny wystąpi Don Vasyl. Wydarzenie będzie miało miejsce w Teatrze Letnim przy ul. Kopernika 3 a rozpocznie się o godzinie 19.00.

Koncert Kasi Kowalskiej z zespołem

W niedzielę 10 października o godzinie 19.00 odbędzie się koncert Kasi Kowalskiej. Wydarzenie będzie miało miejsce w Toruniu w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Koncert poezji śpiewanej w Świnoujściu

W sobotę 16 października w Świnoujsciu odbędzie się koncert poezji śpiewanej. Będzie miał miejsce w Miejskim Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego 1/1 a rozpocznie się o godzinie 18.00.

Koncert zespołu Mikromusic w Karpaczu

W czwartek 26 sierpnia w Karpaczu o godzinie 20.00 odbędzie się występ Mikromusic trio. Impreza będzie miała miejsce w Hotelu Gołębiewskim przy ul. Karkonoskiej 14.

Koncert zespołu Dżem w Świnoujściu

W Świnoujściu 16 lipca o godzinie 20.00 rozpocznie się koncert kultowego zespołu Dżem. Wydarzenie będzie miało miejsce w Amfiteatrze przy ul. Chopina 30.

Co jeść w czasie upałów

Przez ostatnie dni możemy doświadczać iście tropikalnych upałów. Podstawą w tym czasie jest nie tylko ochrona przeciwsłoneczna, ale również odpowiednia dieta. Obok obfitego nawadniania się, pomocne będą ciepłe i pikantne potrawy.

Program rehabilitacji pocovidowej

Wiele osób po przebytej chorobie COVID-19, pomimo wyzdrowienia, przez długi czas boryka się z różnego rodzaju pochorobowymi dolegliwościami. W powrocie do zdrowia pomocna jest rehabilitacja dla ozdrowieńców po przebytym COVID-19.