Aktualności

Łódzkie Senioralia

11 maja odbyła się inauguracja jubileuszowych, X Senioraliów. Uroczyste otwarcie dwutygodniowych wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych dla osób 60+, zwieńczył koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów.

Leczenie ambulatoryjne jako alternatywa pobytu sanatoryjnego

W przeciwieństwie do leczenia sanatoryjnego, to w trybie ambulatoryjnym opiera się na tym, że kuracjusz nie mus przebywać stale w miejscu wykonywania zabiegów i terapii, a przychodzi do ośrodka jedynie na konkretne zabiegi. Rozwiązanie to jest optymalnie szczególnie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy wyjazd.

Czas oczekiwania na Sanatorium NFZ

Długość oczekiwania na wyjazd do sanatorium uwarunkowana jest kilkoma czynnikami, m.in. liczbą miejsc w uzdrowiskach w poszczególnych oddziałach NFZ, stanem zdrowia pacjenta, liczbą kuracjuszy w kolejce w danym województwie oraz liczbą tzw. zwrotów, czyli rezygnacji z wyznaczonego terminu wyjazdu.

Ustrońska Jesień Muzyczna

Miejski Dom Kultury „Prażakówka” w Ustroniu zaprasza na koncert Eli Dębskiej w ramach XXIV Ustrońskiej Jesieni Muzycznej. Podczas wydarzenia usłyszymy ballady Leonarda Cohena, piosenki Janis Joplin oraz kompozycje autorskie.

Lubelskie Spotkania Seniorów 2023

Targi Lublin zapraszają na drugą już edycję Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR 2023, które odbędą się w dniach 27-28 października 2023. Plan wydarzenia obejmuje 150 wystawców i 7000 zwiedzających seniorów z rodzinami.

Joga w Muzeum

Centralne Muzeum Włokiennictwa w Łodzi zaprasza na nietypowe dla siebie wydarzenie – zajęcia z jogi adresowane do początkujących, które odbędą się 20 lipca.

Mammobusy nad morzem

Podczas pobytu leczniczego nad morzem kuracjuszki mogą poddać się profilaktycznemu badaniu mammografii w mobilnych mammobusach. Harmonogram pracy publikują do wiadomości oddziały NFZ.

Projekt reformy lecznictwa uzdrowiskowego

Jesienią ubiegłego roku Ministerstwo Zdrowia przedstawiło ogólny zarys zmian w lecznictwie uzdrowiskowym. Sztandarową zmianą ma być możliwość wyboru przez kuracjusza miejsca i terminu wyjazdu do sanatorium.

21 marca – pierwszy dzień wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa

Od kilku lat pierwszego dnia wiosny ludzie na całym świecie zakładają kolorowe skarpetki nie do pary. Jest to symbol ich solidarności z osobami z Zespołem Downa, z ich rodzinami i najbliższymi.

ETNOwarsztaty w Karpaczu

Już w połowie marca (15.03) w ramach cyklu ETNOwarsztaty „Dookoła Świata” w Karpaczu odbędzie się spotkanie, podczas którego przybliżona zostanie japońska kultura.