Kosmetyki uzdrowiskowe

Kosmetyki naturalne szturmem zdobyły popularność jakiś czas temu i trend ten cały czas jest podtrzymywany przez mnóstwo osób przywiązujących wagę do naturalnego składu kosmetyków. Szczególną grupę kosmetyków naturalnych stanowią kosmetyki uzdrowiskowe, które zdobywają sobie uznanie nie tylko wśród kuracjuszy odwiedzających uzdrowiska. Co takiego wyjątkowego jest w kosmetykach uzdrowiskowych i jaki sekret stoi za ich niezwykłymi właściwościami oraz wysoką skutecznością działania?

Pielęgnacja uzdrowiskowa bez wychodzenia z domu? Z kosmetykami uzdrowiskowymi to możliwe

Kosmetyku uzdrowiskowe dla Ciebie - Sklep Uzdrowiskowy ZDROWINKI
Znajdziesz w nim naturalne kosmetyki z największych polskich uzdrowisk:
Kosmetyki uzdrowiskowe Dr Duda - ZdrowinkiKosmetyki uzdrowiskowe Dr Duda to pierwsze w Polsce kosmetyki na bazie mineralnej wody siarczkowo-siarkowodorowej z Buska-Zdroju. Gama produktów Dra Dudy to nie tylko naturalne kosmetyki siarkowe, ale również borowinowe i solankowe.
 
Kosmetyki uzdrowiskowe z Uzdrowiska Rabka - ZdrowinkiKosmetyki z Uzdrowiska Rabka to esencja leczniczych właściwości rabczańskiej solanki, wydobywanej ze źródła nieskażonego cywilizacją, wolnego od chemicznych zanieczyszczeń. Solanka z Rabki działa antybakteryjnie, pielęgnująco i zdrowotnie.
 
Naturalne kosmetyki z Uzdrowiska Busko-Zdrój - ZdrowinkiKosmetyki z Uzdrowiska Busko-Zdrój to naturalne dermokosmetyki, sole mineralne oraz mydła do kąpieli. Wyróżnia je zawartość naturalnych substratów leczniczych: solanki jodkowej, borowiny oraz wody siarczkowej.
 
Naturalne kosmetyki z Uzdrowiska Busko-Zdrój - ZdrowinkiKosmetyki z Uzdrowiska Iwonicz znane pod marką Iwoniczanka są unikalnymi naturalnymi kosmetykami do pielęgnacji ciała zawierającymi iwonicką, leczniczą wodę termalną, która swe lecznicze działanie zawdzięcza wysokiej zawartości minerałów.
 
Naturalne kosmetyki z Uzdrowiska Kołobrzeg - ZdrowinkiKosmetyki z Uzdrowiska Kołobrzeg to połączenie trzech polskich bogactw naturalnych: borowiny, solanki oraz bursztynu. Dostępne jako KołobrzeskieSPA oraz wzbogacone śluzem ślimaka Sekretne SPA
 
Kosmetyki uzdrowiskowe powstają w oparciu o naturalne surowce lecznicze. Do ich produkcji wykorzystywane są bogactwa surowców uzdrowiskowych, takich jak wody mineralne, złoża borowiny czy też sole mineralne zawierające pierwiastki lecznicze. Dzięki obecności tych składników w kosmetykach uzdrowiskowych, są one produktami wyróżniającymi się znacząco w całej szerokiej ofercie kosmetyków naturalnych. Kosmetyki uzdrowiskowe są sposobem na korzystanie z dobrodziejstw surowców uzdrowiskowych bez konieczności przebywania w uzdrowisku. Stwarza to także możliwość kontynuowania kuracji uzdrowiskowej w jakimś stopniu już po powrocie do domu.

Szeroka gama kosmetyków uzdrowiskowych

Asortyment kosmetyków uzdrowiskowych w zupełności dorównuje innym kosmetykom pod względem kompleksowości. Wśród kosmetyków uzdrowiskowych znajdują się artykuły przeznaczone do oczyszczania i pielęgnacji, produkty do kąpieli, specyfiki do twarzy, kosmetyki do całego ciała oraz takie dedykowane dłoniom czy stopom. Wybierając kosmetyki uzdrowiskowe bez trudu można zapełnić swoją kosmetyczkę. Wśród kosmetyków uzdrowiskowych dostępne są różne linie produktów, można znaleźć kosmetyki od tych na każdą kieszeń aż po ekskluzywne i luksusowe.

Kosmetyki na bazie różnych surowców naturalnych

Obecnie różne uzdrowiska w Polsce proponują kosmetyki uzdrowiskowe na bazie swoich własnych surowców naturalnych. W związku z tym są one różnorodne, przygotowywane w oparciu o różne surowce. Wśród nich można znaleźć m.in. kosmetyki siarkowe, solankowe czy borowinowe. Dodatkowo kosmetyki wzbogacane są innymi naturalnymi substancjami, jak olejki pielęgnacyjne, wyciągi i ekstrakty roślinne oraz dodatki witaminowe. Kosmetyki uzdrowiskowe zwykle można nabyć w samych siedzibach uzdrowisk, ale też niektóre z nich pojawiają się w aptekach czy innych stacjonarnych punktach sprzedaży. Kanały dystrybucji konkretnych kosmetyków uzdrowiskowych najlepiej sprawdzić na stronie internetowej danego uzdrowiska.