Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój

 

UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A.

ul. Gen. F. Rzewuskiego 1
28-100 Busko-Zdrój

Rezerwacja pobytów - Telefon: 41 370 38 00, 785 005 500

Pełna informacja na stronie: www.uzdrowiskobusko.pl

Przy kontakcie z obiektem prosimy powołać się na serwis Sanatoria.com.pl

UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A.
Świętokrzyska perła przyrodolecznictwa.

Tu w kontakcie z nieskażoną przyrodą, poddając się naturalnym bogactwom leczniczym poprawicie swoje zdrowie i odzyskacie życiową energię. Od blisko 200 lat Uzdrowisko skutecznie wspomaga leczenie dolegliwości: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, kardiologicznych, neurologicznych, dermatologicznych oraz rehabilituje pacjentów z rozpoznaniem dziecięcego porażenia mózgowego.

Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój

Największymi bogactwami Uzdrowiska są unikalne w świecie lecznicze wody siarczkowe oraz solanki jodkowe. Wysoka skuteczność zabiegów z ich wykorzystaniem sprawia, że każdego roku z dobrodziejstw tutejszej kuracji korzystają tysiące gości z kraju i zagranicy. Wykwalifikowana kadra medyczna, bogata baza zabiegowa, komfortowo wyposażone pokoje i smaczna zdrowa kuchnia pozwolą poczuć się wyjątkowo, a spędzony tu czas pozostawi wspaniałe wspomnienia.

Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój

W ramach Spółki funkcjonują cztery sanatoria (Marconi, Mikołaj, Oblęgorek, Willa Zielona) i dwa szpitale (Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji Krystyna i Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny Górka).

Sanatorium MARCONI
RECEPCJA 41 370 30 00

To flagowy obiekt UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A. doskonale znany zarówno w kraju jak i zagranicą. Tu blisko 200 lat uzdrowiskowej tradycji łączy się z nowoczesnością. Sanatorium MARCONI zostało oddane do użytku 1 czerwca 1836 roku (pierwotnie jako Zakład Kąpielowy), a powstało według projektu Henryka Marconiego - architekta włoskiego pochodzenia. W bryle budynku wyraźnie wyodrębnia się korpus główny i dwa skrzydła boczne. Po wejściu do Sanatorium MARCONI rozpościera sie widok na hol główny i wejście do Sali Koncertowej (niegdyś balowej). Wewnątrz niej po obydwu stronach ścian, pomiędzy ozdobnymi lustrami na kolumnach umieszczone są popiersia rzymskich bogów. W sali tej przed Gośćmi prezentuje się wiele gwiazd światowych i polskich estrad. Każdego roku są ku temu liczne okazje, jak choćby Międzynarodowe Festiwale Muzyczne: LATO Z CHOPINEM, czy im. KRYSTYNY JAMROZ. To wspaniała strawa duchowa, która jest doskonałym uzupełnieniem tutejszej kuracji.

Uzdrowisko Busko - Zdrój

W Sanatorium MARCONI na Gości czekają komfortowo wyposażone apartamenty i pokoje o wysokim standardzie, oraz dająca szerokie możliwości kuracji część zabiegowa. Zaledwie kilka lat temu do użytku oddana została urokliwa pijalnia wód leczniczych, łącząca Sanatorium z sąsiadującymi Zakładami Przyrodoleczniczymi, gdzie czeka na Państwa bogactwo dostępnych zabiegów. Dla Kuracjuszy prowadzona jest na miejscu smaczna, zdrowa kuchnia z uwzględnieniem kilku rodzajów diet. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W MARCONIM zlokalizowane jest nowoczesne Centrum Konferencyjne. Sanatorium MARCONI położone jest w kilkunastohektarowym zabytkowym Parku Zdrojowym tworzącym unikalny mikroklimat i dającym szerokie możliwości aktywnego wypoczynku po zabiegach. To wszystko sprawia, że poczujecie się tu wyjątkowo, a spędzony tu czas pozostawi wspaniałe wspomnienia. 

Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój

Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA
RECEPCJA 41-370-32-00

To nowoczesny ośrodek, w którym wspomagamy leczenie schorzeń: reumatologicznych, narządu ruchu, pourazowo – ortopedycznych, neurologicznych, dermatologicznych i kardiologicznych. Tutejszy Oddział Kardiologiczny zajmuje się leczeniem i rehabilitacją chorych po operacjach kardiochirurgicznych, angioplastyce, świeżo przebytych zawałach mięśnia sercowego, z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym i innymi schorzeniami układu krążenia. Oddział Kardiologiczny oferuje możliwość przeprowadzenia pełnej nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej. Ściśle współpracujemy ze Świętokrzyskim Centrum Kardiologii, Kliniką Chirurgii Serca i Naczyń krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, oraz z innymi Klinikami oraz Szpitalami. Dodatkowo funkcjonuje tu 4-łóżkowy Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. To klimatyzowana sala z całodobową wysokospecjalistyczną opieką lekarską i pielęgniarską.

Szczególne znaczenie w terapii schorzeń związanych z prowadzonymi tu kierunkami leczenia i rehabilitacji ma kinezyterapia czyli leczenie ruchem. W szpitalu funkcjonuje kilka sal profesjonalnie przygotowanych do ćwiczeń Pacjentów ze schorzeniami reumatologicznymi. Nasi rehabilitanci prowadzą indywidualne zajęcia w oparciu o nowoczesne metody terapii ruchem ( min. PNF, McKenzie). Posiadamy nowoczesną lampę do foto – chemioterapii SUP/PUVA, która wykorzystywana jest w leczeniu schorzeń dermatologicznych.

Wygodna część hotelowa, bogata baza zabiegowa oraz obszerna jadalnia (proponujemy kilka rodzajów diet) tworzą kompleksową ofertę pobytową. To dla nas ważne, by Państwa kuracja przebiegła w jak najwyższym komforcie, dlatego obiekt posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA położony jest w otoczeniu zieleni, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Na zewnątrz znajduje się altana grillowa a w obiekcie bezprzewodowy internet.

Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój

 

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny "Górka" im. dr Szymona Starkiewicza - Tradycja leczenia niepełnosprawnych dzieci od 1926r. Obiekt położony jest malowniczo na wzgórzu na terenie uzdrowiska. Szpital jest po gruntownej modernizacji, posiada 4 nowocześnie urządzone oddziały łóżkowe, blok operacyjny, poradnie specjalistyczne oraz bazę rehabilitacyjną wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt, basen rehabilitacyjny i zabiegi balneologiczne. Kadra medyczna i pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie w postępowaniu z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Telefon: 41 370 34 00.

Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój

 

Sanatorium „Mikołaj” - 104 miejsca. Do Państwa dyspozycji oddajemy miejsca w pokojach 1 i 2 osobowych (wieloosobowe - NFZ). Każdy z nich jest wygodnie urządzony i wyposażony w łazienkę, telewizor, radio, czajnik, telefon i lodówkę. Zapewniamy bezprzewodowy dostęp do internetu oraz płatny parking. W czasie pobytu gwarantujemy opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Obiekt posiada własną jadalnię oraz zakład przyrodoleczniczy. Telefon: 41 370 32 26 (całodobowo), 41 370 32 01.

Uzdrowisko Busko - Zdrój
Uzdrowisko Busko - Zdrój

 

Od 1960 roku Uzdrowisko produkuje naturalną wodę mineralną BUSKOWIANKĘ-ZDRÓJ, która cieszy się uznaniem wśród klientów dbających o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. BUSKOWIANKA w naturalny sposób uzupełnia gospodarkę mineralną organizmu, zalecana jest w profilaktyce osteoporozy, schorzeń nowotworowych, układu mięśniowo nerwowego oraz leczeniu cukrzycy, dny moczanowej i miażdżycy.

Uzdrowisko Busko - Zdrój

Doskonałym uzupełnieniem kuracji w Uzdrowisku jest linia SŁONECZNYCH KOSMETYKÓW. To unikalne pielęgnacyjne produkty, które wytwarzane są na bazie  naturalnych substratów leczniczych, a więc wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny. Wysoka jakość i właściwości tych produktów powodują, że stają się ważnym elementem każdego domowego spa.

Uzdrowisko Busko - Zdrój

UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A.

ul. Gen. F. Rzewuskiego 1
28-100 Busko-Zdrój

Rezerwacja pobytów - Telefon: 41 370 38 00, 785 005 500

Pełna informacja na stronie: www.uzdrowiskobusko.pl

 • Baza zabiegowa

  • fizykoterapia
  • hydroterapia
  • inhalacje
  • kinezyterapia
  • masaże
 • Finansowanie

  • NFZ
  • pełnopłatne
 • Oferta dodatkowa i udogodnienia

  • basen
  • basen solankowy
  • gabinet kosmetyczny
  • hipoterapia
  • Nordic Walking
  • pobyty lecznicze
  • sauna
  • turnusy rehabilitacyjne
 • Profile leczenia

  • dermatologia łuszczyca
  • kardiologia wczesna rehabilitacja po operacjach na sercu
  • narząd ruchu
  • neurologia
  • okulistyka
  • reumatologia
 • Sanatoria SPA

  • masaże relaksacyjne
  • masaże upiększające