Masaże lecznicze

Masaże lecznicze w sanatorium mają za zadanie rozluźnienie i usprawnienie pracy mięśni, w tym mięśni głębokich, redukcję dolegliwości bólowych i leczenie bólu występującego w przebiegu chorób przewlekłych, w tym zwyrodnieniowych, poprawienie ukrwienia i stymulowanie naturalnych procesów regeneracyjnych tkanek miękkich i rozluźnienie napiętych partii mięśni. Przy okazji działa także relaksująco i odprężająco, pomaga również redukować stres i związane z nim napięcie mięśniowe.

Masaże lecznicze w sanatoriach to głównie takie zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne jak intervac, aquavibron, masaż pneumatyczny BOA, masaż kręgosłupa, masaż segmentowy czy masaż limfatyczny (drenaż limfatyczny). Podstawowym masażem ogólnousprawniającym i poprawiającym funkcjonowanie organizmu jest masaż klasyczny. Dodatkowym zabiegiem często wykorzystywanym w ośrodkach sanatoryjnych są sesje z wykorzystaniem łóżka masującego, które oddziałuje na całe ciało.

Masaż leczniczy należy do najbardziej skutecznych zabiegów rehabilitacyjnych i ogólnousprawniających, sesje masaży wykazują wysoką skuteczność w redukcji bólu i napięcia mięśni już po kilku zabiegach (ulgę czasem pacjent odczuwa już po pierwszym masażu), a dodatkowo nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do jego stosowania.