Lista ośrodków sanatoryjnych - leczenie i rekreacja

Obiekty kuracyjne w Polsce

W serwisie możesz poznać polskie uzdrowiska i kurorty oraz znajdujące się w nich sanatoria i ośrodki prowadzące pobyty zdrowotne, a następnie wybrać odpowiednie miejsce dla siebie. Z prezentacji wybranego obiektu dowiesz się, jaką bazą zabiegową dysponuje, jakie uwzględnia profile leczenia oraz jakie ma warunki zakwaterowania. Skorzystaj z wyszukiwarki, wyboru parametrów w lewej kolumnie lub listy miejscowości, by zacząć poszukiwanie obiektu spełniającego Twoje wymagania. Możesz również skorzystać z mapy, gdzie po wyborze profilu leczenia pokaże się rozmieszczenie ośrodków z tym profilem.

Lecznicza siła solanki

Naturalna solanka pochodząca z głębinowych źródeł, to surowiec o leczniczych, a także pielęgnacyjnych właściwościach. Medyczne preparaty solankowe wspomagają leczenie m.in. chorób układu oddechowego.

Sanatoria w czasie pandemii

Jak działają sanatoria w czasie pandemii koronawirusa? Czy trzeba wykonać test na koronawirusa, aby móc wyjechać do sanatorium? Czy odbywają się wyjazdy do sanatorium z NFZ, sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS oraz rehabilitacja w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS? Czy można wyjechać do sanatorium prywatnie? Gdzie są prowadzone turnusy dla ozdrowieńców? Te i inne pytania dotyczące wyjazdów do sanatorium w czasie epidemii zadają sobie kuracjusze z całej Polski. Sprawdź, co musisz wiedzieć o wyjazdach do sanatorium w czasie pandemii COVID-19.

Fundusze unijne

Fundusze unijne

Aktualności

Dni Augustowa 2024

Władze miasta Augustów zapraszają do udziału w obchodach Dni Augustowa. W tym roku świętowanie rozpocznie się w czwartek, 30 maja i potrwa do końca długiego weekendu. W programie jest m.in. piknik rodzinny, koncerty czy plenerowa cukiernia.

Łódzkie Senioralia

11 maja odbyła się inauguracja jubileuszowych, X Senioraliów. Uroczyste otwarcie dwutygodniowych wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych dla osób 60+, zwieńczył koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów.

Leczenie ambulatoryjne jako alternatywa pobytu sanatoryjnego

W przeciwieństwie do leczenia sanatoryjnego, to w trybie ambulatoryjnym opiera się na tym, że kuracjusz nie mus przebywać stale w miejscu wykonywania zabiegów i terapii, a przychodzi do ośrodka jedynie na konkretne zabiegi. Rozwiązanie to jest optymalnie szczególnie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy wyjazd.

Czas oczekiwania na Sanatorium NFZ

Długość oczekiwania na wyjazd do sanatorium uwarunkowana jest kilkoma czynnikami, m.in. liczbą miejsc w uzdrowiskach w poszczególnych oddziałach NFZ, stanem zdrowia pacjenta, liczbą kuracjuszy w kolejce w danym województwie oraz liczbą tzw. zwrotów, czyli rezygnacji z wyznaczonego terminu wyjazdu.

Ustrońska Jesień Muzyczna

Miejski Dom Kultury „Prażakówka” w Ustroniu zaprasza na koncert Eli Dębskiej w ramach XXIV Ustrońskiej Jesieni Muzycznej. Podczas wydarzenia usłyszymy ballady Leonarda Cohena, piosenki Janis Joplin oraz kompozycje autorskie.