Uzdrowisko Busko-Zdrój

UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A.

ul. Gen. F. Rzewuskiego 1
28-100 Busko-Zdrój

Informacje - Telefon: 41 312 48 30, 785 005 500

Pełna informacja na stronie: www.ubz.pl

Przy kontakcie z obiektem prosimy powołać się na serwis Sanatoria.com.pl

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

„Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. - Świętokrzyska perła przyrodolecznictwa. Od blisko 200 lat skutecznie wspomaga leczenie dolegliwości:
ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, kardiologicznych, neurologicznych, dermatologicznych oraz rehabilituje pacjentów z rozpoznaniem dziecięcego porażenia mózgowego. Uzdrowisko dba o najwyższe standardy obsługi przyjeżdżających do Buska-Zdroju gości, którzy skorzystać mogą z gamy blisko 80 rodzajów zabiegów leczniczych. W ramach Spółki funkcjonują sanatoria oraz szpitale uzdrowiskowe z najbardziej znanym obiektem – Sanatorium „Marconi”. „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, rehabilitacyjne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne ze skierowaniem i pełnopłatne oraz pobyty rekreacyjne. Istnieje możliwość konsultacji specjalistycznych, badań analitycznych i diagnostycznych.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Do dyspozycji kuracjuszy jest zaawansowany technologicznie, nowoczesny sprzęt, m.in. do diagnostyki osteoporozy. Goście Uzdrowiska mogą liczyć na opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Wszystko to sprawia, że „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. jest często nagradzane i plasuje się w ścisłej czołówce podmiotów w związku z prowadzoną działalnością, a ci którzy raz je odwiedzili chętnie powracają.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Największymi bogactwami „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A. są woda siarczkowa oraz solanka jodkowa, a także produkowana od 1960 roku naturalna woda mineralna „Buskowianka Zdrój”, która cieszy się uznaniem wśród klientów dbających o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. „Buskowianka” w naturalny sposób uzupełnia gospodarkę mineralną organizmu, zalecana jest w profilaktyce osteoporozy, schorzeń nowotworowych, układu mięśniowo nerwowego oraz leczeniu cukrzycy, dny moczanowej i miażdżycy. Doskonałym uzupełnieniem kuracji w uzdrowisku jest nowa linia „Słonecznych Kosmetyków”. To unikalne pielęgnacyjne produkty, które wytwarzane są na bazie naszych naturalnych substratów leczniczych, a więc wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny. Wysoka jakość i właściwości tych produktów powodują, że stają się ważnym elementem każdego domowego spa.

NASZE OBIEKTY

Sanatorium „Marconi” - 200 miejsc. To najbardziej rozpoznawalny obiekt "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A. Łączy blisko 200 lat tradycji z nowoczesnością. Został oddany do użytku w 1836 roku, a powstał według projektu architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Sanatorium jest wizytówką całego Uzdrowiska. Znajdują się tu komfortowo wyposażone apartamenty, pokoje 1 i 2 osobowe o wysokim standardzie, oraz baza zabiegowa. Obiekt posiada bezprzewodowy dostęp do Internetu. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Doskonałym uzupełnieniem kuracji jest możliwość skorzystania z szerokiej gamy imprez odbywających się w Sali Koncertowej Sanatorium "Marconi". Znajduje się tu również nowoczesne Centrum Konferencyjne. Sanatorium „Marconi” położone jest w kilkuhektarowym zabytkowym Parku Zdrojowym dającym szerokie możliwości aktywnego wypoczynku po zabiegach. To wszystko sprawi, że poczujecie się u nas wyjątkowo a spędzony tu czas pozostawi wspaniałe wspomnienia. Telefon: 41 370 30 00 (czynny całą dobę).

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Sanatorium „Willa Zielona” - 34 miejsca. Parterowe Sanatorium z poddaszem, dużym tarasem i werandą. Powstanie obiektu datuje się na I połowę XX wieku. Początkowo była drewnianym budynkiem, ale w 1995 roku została kompletnie rozebrana, przebudowana i wyremontowana. Stanowi unikalny przykład willi związanej z miejscowym uzdrowiskiem. W ofercie posiadamy 1 i 2-osobowe pokoje z łazienką, wyposażone w telewizor, radio, czajnik bezprzewodowy i telefon. Obiekt posiada własną jadalnię, salę konferencyjną na 40 miejsc oraz zakład przyrodoleczniczy. Telefon: 41 370 32 73.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Uzdrowisko Busko-Zdrój

Sanatorium „Mikołaj” - 104 miejsca. Do Państwa dyspozycji oddajemy miejsca w pokojach 1 i 2 osobowych (wieloosobowe - NFZ). Każdy z nich jest wygodnie urządzony i wyposażony w łazienkę, telewizor, radio, czajnik, telefon i lodówkę. Zapewniamy bezprzewodowy dostęp do internetu oraz płatny parking. W czasie pobytu gwarantujemy opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Obiekt posiada własną jadalnię oraz zakład przyrodoleczniczy. Telefon: 41 370 32 26 (całodobowo), 41 370 32 01.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „KRYSTYNA"- 300 miejsc. Działający tu Oddział Kardiologiczny zajmuje się leczeniem i rehabilitacją chorych po operacjach kardiochirurgicznych, chorymi po angioplastyce, po świeżo przebytych zawałach mięśnia sercowego, z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym i innymi schorzeniami układu krążenia. Na oddziale istnieje możliwość przeprowadzenia pełnej nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej. Ściśle współpracujemy ze Świętokrzyskim Centrum Kardiologii, Kliniką Chirurgii Serca i Naczyń Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, oraz z innymi Klinikami oraz Szpitalami Rejonowymi. Telefon: 41 370 32 00.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Sanatorium "Oblęgorek" - 50 miejsc. "Oblęgorek" to kameralne, chętnie odwiedzane sanatorium w Busku-Zdroju i jeden z obiektów należących do "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A. Położone jest przy głównym deptaku części uzdrowiskowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Budynek powstał w 1903 roku. W czasie pobytu gwarantujemy opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Obiekt posiada własną jadalnię. Baza zabiegowa znajduje się w odległości 100 m. Telefon: 41 370 33 32.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Oblęgorek II". Budynek posiada pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, wyżywienie na miejscu, baza zabiegowa częściowo na miejscu oraz w zakładach przyrodoleczniczych "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A. Zapewniona całodobowa opieka pielęgniarska. Obiekt przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Telefon: 41 370 18 81, 41 370 33 24.

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny "Górka" im. dr Szymona Starkiewicza - Tradycja leczenia niepełnosprawnych dzieci od 1926r. Obiekt położony jest malowniczo na wzgórzu na terenie uzdrowiska. Szpital jest po gruntownej modernizacji, posiada 4 nowocześnie urządzone oddziały łóżkowe, blok operacyjny, poradnie specjalistyczne oraz bazę rehabilitacyjną wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt, basen rehabilitacyjny i zabiegi balneologiczne. Kadra medyczna i pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie w postępowaniu z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Telefon: 41 370 34 00.

Uzdrowisko Busko-Zdrój SA

Willa CYPRYS - nowe pokoje w bardzo atrakcyjnej cenie. Dogodna lokalizacja w sąsiedztwie Parku Zdrojowego i uzdrowiskowej bazy zabiegowej. Telefon: 41 378 43 19, 41 312 48 30.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Domek jednorodzinny - rodzinny pobyt z możliwością kuracji w „Uzdrowisku Busko-Zdrój” S.A. Zakwaterowanie w wolno stojącym domku na terenie parku zdrojowego (pełne wyposażenie). Istnieje możliwość wykupienia poszczególnych pokoi w domku. Możliwe jest także wykupienie wyżywienia i zabiegów według cennika „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. Telefon: tel. 41 370 31 51/52, 785 005 500.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Przychodnia uzdrowiskowa - czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. Rejestracja kuracjuszy ambulatoryjnych oraz Planowanie Zabiegów czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.00. Telefon: 41 370 32 77, 41 370 32 70.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Szczegółowe informacje, cenniki, pakiety oraz oferty specjalne
znajdziecie Państwo na www.ubz.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Oferta leczenia i rehabilitacji - przegląd:

 • Profile leczenia
  - dermatologia łuszczyca,
  - kardiologia wczesna rehabilitacja po operacjach na sercu,
  - narząd ruchu
  - neurologia
  - reumatologia łuszczycowe zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
 • Baza zabiegowa
  - fizykoterapia bioptron, diadynamik, fonoforeza, galwanizacja, jonoforeza, kąpiel sucha CO2, krioterapia miejscowa, krioterapia ogólna, lampa sollux, laseroterapia, magnetoterapia, okłady borowinowe, okłady parafinowe, plastry borowinowe, prądy Tens, terapuls, tlenoterapia, tonoliza, ultradźwięki,
  - hydroterapia hydromasaż, kąpiel borowinowa, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel ozonowa, kąpiel perełkowa, kąpiel solankowa, kąpiel wirowa, masaż podwodny, masaż wirowy kończyn dolnych, masaż wirowy kończyn górnych, natrysk płaszczowy,
  - inhalacje inhalacje indywidualne, inhalacje solankowe, inhalacje zbiorowe,
  - kinezyterapia ćwiczenia Atlas, ćwiczenia w basenie, ćwiczenia w odciążeniu, gimnastyka grupowa, gimnastyka indywidualna, terapia manualna, wyciąg lędźwiowo-szyjny,
  - masaże łóżko masujące, masaż Aquavibron, masaż klasyczny, masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny, masaż pneumatyczny BOA,
 • Oferta dodatkowa i udogodnienia
  - basen
  - basen solankowy
  - gabinet kosmetyczny
  - hipoterapia
  - pobyty lecznicze
  - sauna
  - turnusy rehabilitacyjne
 • Finansowanie
  - NFZ
  - pełnopłatne
 • Sanatoria SPA
  - masaże upiększające
  - masaże relaksacyjne