Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów

BiaVita Polska S.A.
Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów

ul. Zdrojowa 3/5/7, 16-300 Augustów

Informacje - tel.: 87 643 28 71, tel./fax.: 87 643 27 43

www.sanatorium.augustow.pl

Przy kontakcie z obiektem prosimy powołać się na serwis Sanatoria.com.pl

Augustów, zwłaszcza w strefie uzdrowiskowej jest wolny od zanieczyszczeń powietrza, hałasu i innych zagrożeń ekologicznych. Kompleks jezior i drzewostan sosnowo - świerkowy stanowi wspaniały filtr oczyszczający i wzbogacający powietrze w duże porcje tlenu, olejki eteryczne oraz fitocydy. Wszystko to ma działanie bakteriobójcze, normalizujące ciśnienie tętnicze i rytm serca oraz dodatnio wpływa na drogi oddechowe.

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustów

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów specjalizuje się w rehabilitacji leczniczej narządu ruchu. Urokliwe miejsce, otoczone lasem w pobliżu jeziora Necko pozwala na czerpanie z dobrodziejstw natury oraz sprzyja szybkiej regeneracji sił.

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustów

Nowo wybudowany obiekt hotelowy posiada 54 klimatyzowane i nowocześnie zaprojektowane pokoje, co łącznie z obecnym budynkiem zapewniamy 274 miejsca noclegowe w 141 pokojach hotelowych. Pokoje zostały zaaranżowane z myślą o najwyższym komforcie Gości.

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustówSanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustówSanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustów

Dodatkowo do dyspozycji Gości oddajemy dwie sale restauracyjne oraz Cafe & Bar Nad Jeziorem, z którego okien rozpościera się malowniczy widok na Jezioro Necko, gdzie można skosztować ekologicznych, ziołowych herbat z Darów Natury, które wpływają korzystnie na organizm poprawiając odporność czy oczyszczając go. Herbata rokitnikowa posiada właściwości przeciwutleniające, które są niezwykle pożądane w profilaktyce nowotworów. Napar z berberysu działa uspokajająco oraz przeciwobrzękowo, mniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych i zapobiega krwawieniom. Czystek oraz ziele szczeci są wykorzystywane w diecie osób chorych na boreliozę, ponieważ wykazują działanie bakteriostatyczne, ochraniające miąższ wątroby, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz immunostymulujące i antybiotyczne.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego
fan page www.facebook.com/SanatoriumNadJeziorem

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustówSanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustów

Na dwóch kondygnacjach całkowicie nowego Centrum Rehabilitacji można skorzystać z zabiegów leczniczych w zakresie profilaktyki zdrowotnej, leczenia schorzeń przewlekłych oraz rehabilitacji narządu ruchu, basenu rehabilitacyjnego z hydromasażami i kompleksem saun a także z zabiegów rehabilitacji kardiologicznej.

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustówSanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustów

Kadra medyczna Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prowadzi program diagnostyki i rehabilitacji choroby Raynauda. Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów jest pierwszym ośrodkiem specjalizującym się w leczeniu zaburzeń mikrokrążenia pod postacią pierwotnego lub wtórnego objawu Raynauda. Kompleksowa usługa diagnostyki i rehabilitacji polega na wdrożeniu innowacyjnego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego u osób cierpiących na to schorzenie. Leczenie obejmuje okres 3 tygodni i przebiega w trybie stacjonarnym. Program jest innowacją w skali Polski i Europy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.raynauda.pl

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustówSanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustówSanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustów

Centrum rehabilitacji poszerzyło również ofertę leczenia o rehabilitację następstw boreliozy w układzie kostno - stawowym. Praktyka zespołu specjalistów w dziedzinie rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii oraz balneologii i medycyny fizykalnej uświadomiła nas w przekonaniu, że rehabilitacja osób dotkniętych zmianami w wyniku boreliozy, może być nieoceniona. Specjalny program rehabilitacji Borelioza został stworzony z myślą o osobach dotkniętych tą chorobą. Chcemy podzielić się swoim praktycznym doświadczeniem w leczeniu narządu ruchu, pragniemy wyrobić nawyk systematyczności ćwiczeń przy dostosowaniu programu rehabilitacji do możliwości każdego pacjenta.

Więcej informacji na stronie
www.sanatorium.augustow.pl/pl/rehabilitacja.html

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustów

Zapraszamy również do skorzystania z oferty Medi SPA:

 • Ekskluzywne zabiegi medycyny estetycznej przy użyciu urządzenia Venus Legacy™ wspomagającego działanie fal radiowych. Bezpieczne i bezbolesne zabiegi dla wszystkich typów cery i zapewnienie widocznych efektów na twarzy, szyi i ciała, które są zauważalne już po pierwszym zabiegu i utrzymują się przez długi czas.
 • Polecamy ofertę masaży na bazie ziołowych mikstur. Niezapomniane wrażenia zapachowe, unoszące się w powietrzu olejki eteryczne oraz unikalne właściwości kosmetyczno – lecznicze w ofercie Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów. Dodatkowo Sanatorium zaprasza do skosztowania prozdrowotnych naparów i wyciągów z ziół w Cafe & Bar Nad Jeziorem.

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustówSanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustów

 • Gabinet stymulacji elektromagnetycznej Strefy Medi SPA Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów zaprasza Państwa do skorzystania z zabiegu, który leczy ostry i przewlekły ból kręgosłupa, rwę kulszową i zmiany zwyrodnieniowe, zaburzenia układu nerwowego oraz mięśniowo – szkieletowego, zwyrodnienia stawów, zamrożony bark. Działa leczniczo w osłabieniu i zaniku mięśni, złamaniach oraz trudno gojących się ranach i owrzodzeniach troficznych. Rehabilitacja tą metodą jest wykorzystywana w leczeniu kontuzji sportowych. Oprócz tego MagnetoSTYM przeznaczony jest do leczenia problemów z mięśniami dna miednicy, problemów pooperacyjnych i poporodowych u kobiet. Jest to najskuteczniejsza bezkontaktowa terapia nietrzymania moczu. Przynosi także znakomite wyniki w leczeniu problemów z prostatą i zaburzeniami erekcji u mężczyzn.
 • Zabieg w gabinecie suchego masażu Aquai poprawi krążenie krwi oraz zwiększy metabolizm i transport tlenu do mięśni, poprawi zakresu ruchów kończyn, a także zredukuje stres i zrelaksuje ciało.

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustówAugustów

 • Terapia manualna to uznana metoda fizjoterapii. Terapeuta uciskając odpowiednie punkty na ciele, dociera do miejsc bolesnych i przywraca równowagę mięśniową. Ta forma rehabilitacji ma szczególny wpływ na układ kostno – mięśniowy organizmu. Terapia manualna to forma masażu stosowana w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów, polecana przy siedzącym trybie pracy lub w dolegliwościach bólowych przy pracy fizycznej.

Szczegóły na stroniewww.sanatorium.augustow.pl/pl/medispa.html

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustówAugustów

Nasze wieloletnie doświadczenie, profesjonalny personel oraz indywidualna terapia gwarantują najlepsze efekty w rekonwalescencji po przebytych urazach oraz w odzyskaniu sprawności fizycznej po chorobie. Nad zdrowiem Gości czuwają lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, dział gastronomii oraz psycholog. Cały budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustówAugustów

Więcej informacji o Sanatorium Uzdrowiskowym Augustów
www.sanatorium.augustow.pl

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów - Zdrowie Gości jest dla nas najważniejsze.
Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje oraz rezerwacja:
Dział Sprzedaży i Marketingu Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów:
 
Magdalena Nieścierowicz -
tel.: (+48) 87 629 45 04; kom.: (+48) 694 874 541;
e-mail: m.niescierowicz@biavita.pl
 
Joanna Bajor -
tel.: (+48) 87 629 45 03; kom.: (+48) 506 299 828;
e-mail: j.bajor@biavita.pl
 
Recepcja Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów:
tel.: (+48 87) 643 28 71
kom.: (+48) 606 795 542
fax: (+48 87) 643 27 43
e-mail: recepcja.sanatorium@biavita.pl

 

Oferta leczenia i rehabilitacji - przegląd:

 • Profile leczenia
  - narząd ruchu osteoporoza,
  - reumatologia
  - układ krążenia
 • Baza zabiegowa
  - fizykoterapia bioptron, diadynamik, fonoforeza, galwanizacja, interdyn, jonoforeza, kąpiel sucha CO2, krioterapia miejscowa, krioterapia ogólna, lampa sollux, laseroterapia, magnetoterapia, plastry borowinowe, prądy Tens, terapuls, tonoliza, ultradźwięki,
  - hydroterapia kąpiel ozonowa, kąpiel perełkowa, masaż podwodny, masaż wirowy kończyn górnych,
  - inhalacje inhalacje solankowe,
  - kinezyterapia ćwiczenia Atlas,
  - masaże masaż Aquavibron, masaż klasyczny,
 • Oferta dodatkowa i udogodnienia
  - pobyty lecznicze
 • Finansowanie
  - NFZ
  - pełnopłatne