Sanatorium Uzdrowiskowe
"Leśnik-Drzewiarz" Sp. z o.o.

ul. Podgórna 1, 33-380 Krynica-Zdrój

Informacje - tel. 18 471 28 61, 18 471 28 62, 18 471 28 63

www.lesnik-drzewiarz.pl

Przy kontakcie z obiektem prosimy powołać się na serwis Sanatoria.com.pl

Sanatorium położone jest w samym centrum Krynicy-Zdroju - Perle Polskich Uzdrowisk. Taka lokalizacja zapewnia szybki i łatwy dostęp do Pijalni Wód Mineralnych, kina, banku, kościoła, różnych kawiarni i restauracji czy wreszcie Góry Parkowej.

Sanatorium dysponuje 190 miejscami w przytulnych pokojach jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowych oraz w pokojach o podwyższonym standardzie. Nasza kuchnia serwuje smaczne i urozmaicone posiłki dostosowane do diety gości i kuracjuszy. Wszystkie dania i desery przyrządzane są ze świeżych i naturalnych składników – układając menu stawiamy na dbałość o zdrowie, a receptury i jadłospis opracowujemy we współpracy ze specjalistami żywienia. Ponadto polecamy saunę, kawiarnię, miejsce postoju samochodów, zielone tereny rekreacyjne oraz liczne atrakcje zarówno w ośrodku jak i na terenie całej Krynicy-Zdrój. Wokół sanatorium znajdują się zagospodarowane tereny zielone z alejkami spacerowymi i zewnętrzną siłownią a także parking na około 60 samochodów (jeden z większych w Krynicy-Zdroju).

W ośrodku można skorzystać z bezpłatnej kafejki internetowej, czytelni, pokoju telewizyjnego, można zagrać w tenisa stołowego, piłkarzyki jak również można poćwiczyć w zewnętrznej siłowni na świeżym powietrzu. W okresie letnim można także grillować na terenie ośrodka w przeznaczonym do tego miejscu. W Sanatorium znajduje się Kawiarnia Pod Klonem, której specjalnością są świeżo wyciskane przepyszne i zdrowe soki. Dysponujemy klimatyzowaną salą konferencyjną na max. 40 miejsc w układzie konferencyjnym. Na wyposażeniu sali projektor multimedialny, wskaźnik laserowy, flipchart oraz możliwość przygotowania serwisu kawowego.

W Sanatorium istnieje możliwość skorzystania z szerokiej oferty wycieczek za dodatkową opłatą.
Naszym kuracjuszom zapewniamy całodobową stacjonarną opiekę lekarską i pielęgniarską.

Organizujemy:

 • turnusy sanatoryjne,
 • turnusy ZUS, NFZ
 • pobyty wypoczynkowe,
 • pobyty w ramach ofert specjalnych.

Ufamy, że niepowtarzalny klimat górskiego Uzdrowiska oraz nasza profesjonalna kadra zapewnią Państwu wymierne korzyści zdrowotne i niezapomniane wspomnienia. Nasza oferta skierowana jest zarówno dla pacjentów NFZ, ZUS, jak również osób planujących indywidualnie poprawę swojego zdrowia. Na wypoczynek zapraszamy także osoby zainteresowane udanym urlopem rodzinnym o każdej porze roku.

 

Oferta leczenia i rehabilitacji - przegląd:

 • Profile leczenia
  - cukrzyca
  - narząd ruchu
  - przemiana materii
  - reumatologia
  - układ pokarmowy
  - urologia
 • Baza zabiegowa
  - fizykoterapia bioptron, diadynamik, elektrostymulacja, fonoforeza, galwanizacja, galwanoborowina, interdyn, jonoforeza, kąpiel sucha CO2, krioterapia miejscowa, krioterapia ogólna, lampa Bio-V, lampa sollux, laseroterapia, magnetoterapia, okłady borowinowe, plastry borowinowe, prądy Tens, terapuls, ultradźwięki,
  - hydroterapia bicze szkockie, hydromasaż, kąpiel borowinowa, kąpiel ozonowa, kąpiel perełkowa, kąpiel solankowa, kąpiel wirowa, masaż podwodny, masaż wirowy kończyn dolnych, masaż wirowy kończyn górnych, natrysk płaszczowy,
  - inhalacje inhalacje indywidualne, inhalacje solankowe,
  - kinezyterapia ćwiczenia Atlas, ćwiczenia w basenie, gimnastyka grupowa, gimnastyka indywidualna, terapia manualna,
  - masaże masaż Aquavibron, masaż klasyczny, masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny, masaż segmentowy,
 • Oferta dodatkowa i udogodnienia
  - Nordic Walking
  - pobyty lecznicze
  - solarium
 • Finansowanie
  - NFZ
  - ZUS
  - pełnopłatne