Aktualności

43. Międzynarodowy Bieg Narciarskie "O Istebniański Bruclik"

W niedzielę 25 lutego na trasach narciarskich na Kubalonce odbędzie się 43. Międzynarodowy Bieg Narciarski "O Istebniański Bruclik" oraz XVII Mistrzostwa Polski Górników. Nie zabraknie także atrakcji towarzyszących: muzyki góralskiej na żywo oraz stoisk gastronomicznych z regionalnymi daniami z grilla.

Sopocka Zima - XXXV edycja biegów po plaży

W niedzielę 25 lutego na plaży w Sopocie odbędzie się kolejna edycja biegów plażowych. Wydarzenie potrwa w godzinach 10.00 - 14.00. W programie biegi dzieci i młodzieży, bieg na 4 kilometry oraz bieg na 8 kilometrów.

Koncert piosenki poetyckiej w Lądku-Zdroju

W niedzielę 18 lutego w Kawiarni Artystycznej Dom Klahra w Lądku-Zdroju odbędzie się koncert zespołu Ponad Chmurami, który zaprezentuje kompozycje autorskie do słów krajowych i zagranicznych poetów oraz utwory Bułata Okudżawy i Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach. Początek wydarzenia o godzinie 19.00.

SnowFest Festival 2018 w Szczyrku

W dniach 9-11 lutego w Szczyrku odbędzie się kolejna edycja największego festiwalu sportów zimowych i muzyki w Polsce - SnowFest Festival. Nie zabraknie światowych gwiazd muzyki elektronicznej oraz zawodów sportowych. Szczyrk będzie gospodarzem tej imprezy już po raz piąty.

Spotkania ludzi gór - "Od Kręgu Polarnego po Andaluzję"

W sobotę 3 lutego w Jasnym Pałacu w Zakopanem odbędzie się spotkanie ludzi gór pt. "Od Kręgu Polarnego po Andaluzję". To świetna okazja do wymiany doświadczeń i posłuchania ekspertów z zakresu turystyki górskiej. Początek wydarzenia o godzinie 16.00.

3. Uzdrowiskowa Kąpiel Morsów

W niedzielę 4 lutego na plaży w Dąbkach (gmina Darłowo) odbędzie się 3. Uzdrowiskowa Kąpiel Morsów. W programie oprócz wspólnej kąpieli w lodowatych wodach Bałtyku zaplanowano także paradę ulicami Dąbek oraz wspólną biesiadę przy muzyce nad jeziorem Bukowo.

Ustroń z Buta i na Kole - odsłona zimowa

Miasto Ustroń zaprasza do udziału w zimowych, ogólnodostępnych wycieczek z przewodnikiem. W programie uwzglądniono 6 wycieczek, które odbędą się w okresie od 27 stycznia do 11 lutego.

Promocja książki "W Kasprowym mateczniku. Opowieść przyrodnicza" w Zakopanem

W piątek 26 stycznia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego przy ul. Zborowskiego 1 w Zakopanem, odbędzie się promocja książki Wojciecha Gąsienicy-Byrcyna pt. "W Kasprowym mateczniku. Opowieść przyrodnicza".

Koncert "Muzyka Zaklęta w Drewnie" w gminie Krynica-Zdrój

W ramach realizacji projektu Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie, w Bereście odbędzie się koncert kolęd na Szlaku Architektury Drewnianej. W niedzielę 21 stycznia w cerkwi pw. św. św. Kosmy i Damiana o godzinie 16.00 wystąpi Kapela Wałasi, która zaprezentuje napiękniejsza kolędy i pastorałki.

V Międzynarodowy Turniej Badmintona Seniorów Bayjonn Cup w Sopocie

W dniach 27-28 stycznia w Hali Stulecia w Sopocie zostanie rozegrany V Międzynarodowy Turniej Badmintona Seniorów Bayjonn Cup. Organizatorzy zapraszają do kibicowania uczestnikom. W programie także atrakcje dodatkowe i aukcje charytatywne na rzecz Fundacji SOS Wioski Dziecięce.