Aktualności

Dzień Dziecka w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada w Szklarskiej Porębie

W sobotę, 2 czerwca, zapraszamy na obchody Dnia Dziecka do Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada w Szklarskiej Porębie, mieszczącego się przy ul. Pstrowskiego 5a. W programie przewidziane są występy przedszkolaków, gry i zabawy z ulubieńcami najmłodszych czyli Pippi i Piratami, warsztaty i pokazy oraz zabawa na dmuchańcach i w labiryncie dla wszystkich dzieci!

Program badań przesiewowych w kierunku HCV

Ruszył program badań przesiewowych w kierunku HCV skierowany do sanatoriów! Zapraszamy wszystkie sanatoria do udziału w programie screeningowym „Test na HCV – prosty krok do zdrowia”, który daje możliwość kuracjuszom bezpłatnego przebadania się pod kątem przeciwciał anty-HCV.

Ultramaraton na Roztoczu

Fundacja Na Ratunek zaprasza do udziału w Ultra Roztoczu – imprezy biegowej, której trasy poprowadzone zostały na terenie malowniczego Roztocza. Do wyboru przygotowanych zostało aż 5 różnych dystansów. Maraton rozpocznie się w Zwierzyńcu w dniach 18-20 maja br.

Tradycje i perspektywy rozwoju kultury uzdrowiskowej w Krynicy-Zdroju

W dniach 15-17 maja 2018 odbędzie się Międzynarodowa Konferencja naukowa pt. „Tradycje i perspektywy rozwoju kultury uzdrowiskowej w Krynicy-Zdroju w kontekście europejskim". Konferencja będzie jedną z pozycji programu wydarzeń związanych z obchodami jubileuszu 225 lat istnienia Uzdrowiska.

Aktywny weekend w Polanicy-Zdroju

Już w najbliższą sobotę, 12 maja, odbędzie się kolejna z cyklu największych imprez rowerowych w Polsce – BIKE maraton w Polanicy-Zdroju. Organizatorzy przygotowali 3 trasy: Mini – 26 km, Mega – 51km oraz Giga – 75km.

30-lecie nadania Ustce statusu Uzdrowiska

W czwartek 26 kwietnia w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce odbędzie się prezentacja multimedialna "Leczenie Ustką. 30-ta rocznica nadania miastu statusu Uzdrowiska". Początek prezentacji o godzinie 18.00.

IV Dzień Narciarza w Muzeum Tatrzańskim

W sobotę 28 kwietnia w Muzeum Tatrzańskim przy ul. Krupówki 10 w Zakopanem, odbędzie się IV Dzień Narciarza. Wydarzenie potrwa w godzinach 15.00 - 21.00. Do udziału zaproszeni są wszyscy narciarze, miłośnicy narciarstwa, pasjonaci gór i wszyscy sympatycy Muzeum Tatrzańskiego.

Seminarium "Sport i Zdrowie" w Ustroniu

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ustronia zaprasza na kolejne seminarium z cyklu "SPORT I ZDROWIE", które odbędzie się w piątek 20 kwietnia. Udział w seminarium, konsultacje oraz badania i testy w ramach spotkania są bezpłatne.

Mikromusic - koncert w Kołobrzegu

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na koncert zespołu Mikromusic, który odbędzie się w sobotę 28 kwietnia. Zespół ma na koncie już 6 studyjnych albumów. Początek koncertu o godzinie 19.00.

Zakopiańska Wiosna Jazzowa 2018

W dniach 27-30 kwietnia odbędzie się kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w dorocznym kalendarzu imprez muzycznych w Zakopanem - 15th United Europe Jazz Festival. Wzorem ubiegłych lat Wiosna Jazzowa odbędzie się pod hasłem "Jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem".