Kamień Pomorski - informacje

Kamień Pomorski jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. Pierwszy gród zlokalizowany w tym miejscu był już w IX wieku, ale według niektórych źródeł (np. mapa Ptolemeusza) była już tu osada w II w, o nazwie Rugium. Od XII wieku w Kamieniu znajdowała się siedziba biskupstwa, co znacznie przyspieszyło rozwój miasta, należącego od wieku XIV do związku hanzeatyckiego.
 
Kamień Pomorski leży w województwie zachodniopomorskim, 7 km od wybrzeża Bałtyku, nad rzeką Dziwną, tuż przy wyspie Wolin. Dzięki odkrytym pod koniec XIX wieku źródłom solankowym i ich właściwościom leczniczym Kamień mógł przeobrazić się w uzdrowisko. W tej chwili można leczyć tu schorzenia narządu ruchu, układu krążenia, chorobach neurologicznych i reumatologicznych oraz korzystać z rehabilitacji ortopedycznej, kardiologicznej, czy odchudzić się.
 
Kamień Pomorski dzięki swemu położeniu oferuje turystom bardzo różnorodne atrakcje. Coś dla siebie znajdują tu plażowicze, wędkarze czy amatorzy zabytków architektury średniowiecznej. W Kamieniu znajduje się zarówno przystań żeglarska jak i stadnina koni. Wyjątkową ofertę znajdą tu rowerzyści, dzięki profesjonalnie przygotowanym trasom rowerowym o różnej długości (od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów).