Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów

BiaVita Polska Sp. z o. o.
Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów

ul. Zdrojowa 3/5/7, 16-300 Augustów
tel.: 87 643 28 71, tel./fax.: 87 643 27 43
e-mail: recepcja.sanatorium@biavita.pl
www.sanatorium.augustow.pl

 

SANATORIUM
Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów to jedyny taki obiekt w województwie podlaskim, zlokalizowany w Augustowie, niecałe 3 km od centrum miasta, na terenie nazywanym „Zielonymi Płucami Polski”. W czasie pobytu u nas skorzystać można z wielu zabiegów, które w znacznym stopniu poprawiają samopoczucie. Nasze wieloletnie doświadczenie, profesjonalny personel oraz bogaty wachlarz usług przekładają się na zadowolenie Kuracjuszy oraz Gości. Potwierdza to fakt, że zajęliśmy pierwsze miejsce wśród ośrodków rehabilitacyjnych narządu ruchu w 2011 roku.

Sanatorium Uzdrowiskowe AugustowAugustów

Zadowolenie Gości jest dla nas najważniejsze, dlatego posiadamy doskonale zaopatrzony Zakład Przyrodoleczniczy, w którym skorzystać można m.in. z: hydroterapii, laseroterapii, magnetoterapii, kinezyterapii, krioterapii, światłolecznictwa, a także zabiegów inhalacyjnych i masaży.

Przyjazne miejsce, otoczone lasem sosnowym i jeziorem sprawia, że regeneracja sił jest bardzo szybka. Nowoczesny, czterokondygnacyjny budynek Sanatorium dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Gwarantujemy, że pobyt u nas zapewni każdemu ulgę dla ciała i ducha.
Nasze sanatorium specjalizuje się w leczeniu:

 • chorób ortopedyczno - urazowych
 • chorób reumatologicznych
 • chorób naczyń obwodowych
 • osteoporozy
 • podnoszeniu odporności

Sanatorium AugustówSanatorium UzdrowiskoweSanatorium Uzdrowiskowe Augustow

POBYTY UZDROWISKOWE
Pobyty lecznicze i uzdrowiskowe oprócz zbawiennego wpływu na zdrowie, poprawiają również samopoczucie oraz kondycję fizyczną. Nasi specjaliści troszczą się o samopoczucie Kuracjuszy, a przyjazne położenie sanatorium oraz komfortowe warunki sprawiają, że Goście chętnie do nas wracają.

Pobyty uzdrowiskowe w AugustowiePobyty lecznicze w Augustowie Pobyt uzdrowiskowy AugustówPobyt leczniczy Augustów

Dzięki zabiegom dopasowanym do indywidualnych potrzeb eliminujemy uporczywe schorzenia oraz dbamy o odpowiednią profilaktykę. Mamy świadomość, że współczesny, często stresujący styl życia nie sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu . Dlatego troszczymy się, aby Goście wracali z pobytu w naszym sanatorium zregenerowani i pełni sił. Zarówno dłuższe turnusy jak i krótkie pobyty wpływają korzystnie na zdrowie naszych Kuracjuszy.

Turnus rehabilitacyjny w AugustowieTurnus rehabilitacyjny Augustów Turnus leczniczy AugustówTurnus leczniczy Augustow

TURNUSY REHABILITACYJNE
Pobyty turnusowe w naszym ośrodku, to przede wszystkim profesjonalna opieka i indywidualnie dobrane zabiegi. Specjalizujemy się w leczeniu:

 • chorób ortopedyczno- urazowych
 • chorób reumatologicznych
 • chorób naczyń obwodowych
 • osteoporozy

Z turnusów nieodpłatnie korzystać mogą osoby posiadające skierowanie od ZUS, z kolei z NFZ z częściową dopłatą do zakwaterowania i wyżywienia (wg rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia). Możliwa jest również odpłatna rezerwacja, zgodnie z wybranym terminem w naszym harmonogramie.

HydroterapiaRehabilitacja

PAKIETY ZDROWOTNE
W naszej ofercie znajdują się specjalistyczne pakiety zdrowotne. Biorąc pod uwagę potrzeby naszych Pacjentów opracowaliśmy szczegółowe programy, które skutecznie pomagają w leczeniu najczęstszych dolegliwości. Mają one na celu poprawę sprawności fizycznej i dostosowane są do wieku Kuracjuszy.

Pakiet S.O.S. Kręgosłupa
(pobyt 5-dniowy, 20 zabiegów, pełne wyżywienie)
Aby podejść indywidualnie do Państwa potrzeb stworzyliśmy specjalną ofertę 20 usprawniających i przynoszących ulgę zabiegów w ciągu 5- ciu dni pobytu w naszym ośrodku. Oferta ta jest przeznaczona dla osób z zespołami bólowymi kręgosłupa.
Od 580 zł.

KriokomoraKinezyterapia

Masaż podwodnySiłowniaKrioterapia

Pakiet Dyskoterapia
(pobyt 10-dniowy, 20 zabiegów, pełne wyżywienie)
to 10- dniowy pakiet usług sanatoryjnych przeznaczony dla pacjentów z dyskopatią. Przypadłość ta jest pierwszym etapem prowadzącym bezpośrednio do choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, więc nasza oferta jest ostatnim dzwonkiem dla Państwa, aby zadbać o swój kręgosłup w porę. Zapraszamy serdecznie!
Od 1000 zł.

Pakiet Stawy do poprawy
(pobyt 5-dniowy, 21 zabiegów, pełne wyżywienie)
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w rehabilitacji pacjentów chorych skarżących sie na dolegliwości bólowe stawów kolanowych, skokowych, biodrowych oraz kończyn górnych, przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa pakiet 21 zabiegów. Naszym celem jest wyrobienie nawyku codziennej gimnastyki oraz zmniejszenie dyskomfortu i dolegliwości związanych z bólem stawów. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji
Od 610 zł.

Kąpiel wirowaKinezyterapia Augustów

RESTAURACJA
Nasza restauracja oprócz serwowania smacznych posiłków posiada również inne walory. Z obszernej, klimatyzowanej sali mieszczącej 180 osób doskonale widać pobliskie jezioro Necko oraz okoliczne lasy. Posiłki serwowane są o regularnych porach: śniadanie o godz. 8:00, obiad o godz. 13:30 i kolacja o godz. 18:00. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór diet specjalistycznych dla Gości o szczególnych wymaganiach żywieniowych. Serwujemy posiłki dostosowane do:

 • diety bezglutenowej
 • diety niskocholesterolowej
 • diety moczanowej
 • diety cukrzycowej
 • diety przy dolegliwościach żołądkowych i wątrobowych
Dieta bezglutenowaDieta niskocholesterolowa

KAWIARNIA
Nasi goście mają do dyspozycji kawiarnię, która przyciąga nie tylko smacznym menu, ale również wspaniałymi widokami, które podziwiać można z zamkniętego i otwartego tarasu. W ofercie kawiarni znajdują się zarówno śniadania, obiady, sałatki, desery jak i napoje. Prawie każdy wieczór zaskakuje inną atrakcją, organizujemy m.in. wieczorki taneczne z udziałem zespołów na żywo, imprezy karaoke, dancingi.

Dieta cukrzycowaKawiarnia Augustów

W naszej przestronnej kawiarni organizujemy różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, takie jak: komunie, obiady weselne, kinder party, imieniny, urodziny. Posiadamy bogate, uroczyste menu dopasowane do okazji i wymagań naszych Gości.

Imprezy okolicznościowe Augustów

AUGUSTÓW I OKOLICE
Augustów to miejsce magiczne, idealnie sprzyjające wypoczynkowi i regeneracji sił. Otoczenie Puszczy Augustowskiej- największego kompleksu leśnego w naszym kraju gwarantuje wartościowy wypoczynek. Miasto posiada liczne bogactwa natury- złoża borowiny, naturalne olejki eteryczne wydzielane przez bujną florę oraz wody mineralne. Wielką atrakcją turystyczną jest Kanał Augustowski o długości 102 km, łączący dorzecza Wisły i Niemna. W jego system włączone są wszystkie okoliczne jeziora. Obecnie jest to unikatowy szlak turystyczny i kajakowy, cieszący się olbrzymią popularnością.

Augustów to miasto turystyczne, przyciągające corocznie wielbicieli zarówno aktywnych form wypoczynku, jak i nastawionych na kameralny pobyt, szukających ciszy i wytchnienia wśród lasów i jezior. Dodatkowym atutem jest możliwość dojazdu komunikacją miejską.

w AugustowiePobyt w Augustowie

Aby urozmaicić czas po zabiegach leczniczych proponujemy wiele dodatkowych atrakcji. Położenie sanatorium w pobliżu jeziora Necko, gdzie znajduje się rozległa plaża i czyste kąpielisko, pozwala na czerpanie z dobrodziejstw natury. Chętnym udostępniamy rowery turystyczne i górskie oraz kijki do „nordic walking”. Dla miłośników odpoczynku przygotowaliśmy leżaki na plaży. Warto skorzystać również z innych atrakcji na terenie miasta. Do wypożyczenia dostępny jest sprzęt wodny: kajaki, skutery, łódki, motorówki i rowery wodne. Jest też coś dla najmłodszych. Zjeżdżalnia wodna, dmuchańce do skakania, boisko do siatkówki plażowej na plaży przy Sanatorium, a w bliskiej odległości tor gokartowy, korty tenisowe, „wesołe miasteczko”, a także pierwszy w Polsce elektryczny wyciąg nart wodnych- wszystko to urozmaici wolny czas. Ponadto Sanatorium organizuje wycieczki fakultatywne (m.in. na Litwę) oraz wiele innych wydarzeń. Poniżej spis dostępnych atrakcji.

Wypoczynek AugustówWypoczynek Augustow

Organizowane wycieczki fakultatywne:

 • Wilno- Troki
 • Kowno- Pożajście
 • Druskienniki (najsłynniejszy kurort na Litwie z nowoczesnym Aquaparkiem, parkiem linowym, a także całorocznym, krytym torem narciarskim)
 • Kłajpeda- Pałanga (sezonowo)
 • Ryga- Góra Krzyży pod Szawlami (sezonowo)
 • Suwalszczyzna (łączna trasa ponad 230 km)
 • Szlak Tatarski
 • Białowieski Park Narodowy- zwiedzanie

Rejsy po jeziorach (od maja do końca września):

 • Statkiem Żeglugi Augustowskiej do Studzienicznej- tzw. „Szlak Papieski”
 • Stylowymi, drewnianymi gondolami w Dolinę Rospudy
 • Nowoczesnymi, komfortowymi katamaranami po dowolnej, wybranej trasie

Kuligi połączone z biesiadą przy ognisku:

 • „Zielone Kuligi”- przejazdy bryczkami (od maja do końca września)
 • „Zimowe Kuligi z pochodniami”- przejazdy saniami po Puszczy Augustowskiej

Wigierska Kolej Wąskotorowa:

 • przejażdżka zabytkową kolejką po pięknych terenach Wigierskiego Parku Narodowego zakończona pieczeniem kiełbasek przy ognisku

Pozostałe atrakcje:

 • Jednodniowe spływy kajakowe malowniczymi odcinkami rzeki Czarnej Hańczy lub Rospudy
 • Wycieczki rowerowe i piesze szlakami turystycznymi wraz z Przewodnikiem
 • Ogniska z akordeonistą na terenie Sanatorium
 • Codzienne wieczorki taneczne, dyskoteki, dancingi przy muzyce na żywo lub z DJ-em
 • Różnorodne koncerty muzyczne, spotkania poetyckie, wieczorki karaoke, itd.

Pełną informację, aktualne promocje i pakiety specjalne
znajdziecie Państwo na www.sanatorium.augustow.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
 

 

Oferta leczenia i rehabilitacji - przegląd:

 • Profile leczenia
  - narząd ruchu osteoporoza,
  - reumatologia
  - układ krążenia
 • Baza zabiegowa
  - fizykoterapia bioptron, diadynamik, fonoforeza, galwanizacja, interdyn, jonoforeza, kąpiel sucha CO2, krioterapia miejscowa, krioterapia ogólna, lampa sollux, laseroterapia, magnetoterapia, plastry borowinowe, prądy Tens, terapuls, tonoliza, ultradźwięki,
  - hydroterapia kąpiel ozonowa, kąpiel perełkowa, masaż podwodny, masaż wirowy kończyn górnych,
  - inhalacje inhalacje solankowe,
  - kinezyterapia ćwiczenia Atlas,
  - masaże masaż Aquavibron, masaż klasyczny,
 • Finansowanie
  - NFZ
  - pełnopłatne